Dyrektor generalny PayPal Dan Schulman ujawnia Bitcoina

Strona główna Bitcoin PayPal Prezes Zarządu Dan Schulman ujawnia byczą postawę wobec Bitcoina

W ostatnim wywiadzie z CNBC, Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal, powiedział, że „Na początku przyszłego roku, zamierzamy pozwolić, aby krypto-waluty były źródłem finansowania każdej transakcji dokonywanej na wszystkich 28 milionach naszych kupców“.

Jednym z głównych zarzutów dotyczących systemu PayPal i wsparcia dla kryptotek jest to, że najprawdopodobniej nie pozwoli on na zewnętrzne wpłaty i wypłaty kryptotek. Platforma Bitcoin Compass byłaby jednak zobowiązana do wsparcia swojej bazy danych rzeczywistymi stanami posiadania. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że PayPal będzie przenosić kryptote wewnątrz.

Tak czy inaczej, integracja walut kryptograficznych z PayPal będzie napędzać rynek do nowych wyżów w najbliższej przyszłości. Pomoże to również w skalowalności łańcucha blokowego, który jest nadal problemem dla wielu walut kryptograficznych, w tym Bitcoin.

Flagowa kryptokurna waluta jest obecnie notowana na poziomie 18.349 dolarów, po tym jak 21 listopada osiągnęła szczytową wartość 18.965 dolarów. Pomimo kilku awarii, Bitcoin mocno się odbudował i zamierza osiągnąć 19.000 dolarów w krótkim czasie.

PayPal może być pierwszą iskrą nowego kolosalnego rajdu byków.

To oczywiste, że Dan Schulman uważa, że Bitcoin jest cennym dobrem, a w rzeczywistości jest również właścicielem kilku monet. Schulman stwierdził, że wartość krypto walut pochodzi z zaufania i emisji z fiat money. Dyrektor generalny uważa, że większość ludzi po prostu nie chce już zajmować się gotówką, co ma miejsce również w świecie finansów.

Jedną z głównych rzeczy, których PayPal szukał podczas debat o tym, czy wspierać waluty kryptograficzne, czy nie, była ich użyteczność w świecie rzeczywistym. Umożliwienie klientom korzystania z kryptonimów jako źródła finansowania jest istotnym czynnikiem zwiększającym użyteczność aktywów cyfrowych.

Kiedy klient kupuje Bitcoin lub inną krypto walutę poprzez PayPal i chce dokonać transakcji z handlowcem, platforma automatycznie obliczy, ile z tej krypto waluty użytkownik musi zapłacić – bez żadnych potencjalnych problemów związanych z niestabilnością.

PayPal jest jednym z największych systemów płatności online na świecie, założonym przez Elon Musk i innych. Obsługa Bitcoin i innych zasobów cyfrowych z pewnością przyniesie w dłuższej perspektywie korzyści całemu rynkowi kryptowalutowemu.